Robert Kiyosaki – Po stopách úspěšných 2.díl

Robert Kiyosaki učí lidi, jak se stát milionářem. Ve věku 47 let odešel do důchodu s pasivním příjmem třikrát větším, než byly jeho výdaje.

Životopis

Robert Toru Kiyosaki se narodil 8.dubna 1947 na Havajských ostrovech. Je japonský Američan čtvrté generace, který pochází z prominentní učitelské rodiny. Jeho otec byl představitelem školství ve státě Havaj.

Robert KiyosakiJako malý chlapec se seznámil se svým celoživotním přítelem a kamarádem Mikem, jehož otec zasvěcoval oba chlapce již od malička do tajů podnikání a investic. Právě zde začíná příběh největšího Kiyosakiho knižního bestselleru Bohatý táta, chudý táta.

Po střední škole se robert vzdělával v New Yorku a po promoci vstoupil do námořní pěchoty a odešel do Vietnamu jako důstojník a pilot vrtulníku. Jeho obchodní kariéra začala po návratu z války. V roce 1977 založil společnost, která zavedla na trh první velcroylonovu peněženku. Díky tomuto produktu vydělal miliony dolarů. Přední světové časopisy o této penežence napsaly mnoho článků.

Robertův byznys jsou především nemovitosti a rozvoj menších společností, přesto jeho opravdovou vášní je vyučování. Proto od roku 1985 založil mezinárodní vzdělávací společnost, které pusobí v několika zemích po celém světe.

Robert společně se svou manželkou odešel ve věku 47 let do důchodu s pasivním příjmem třikrát větším, než byly jeho výdaje. Jeho životním krédem je: “Nepracujte pro peníze, nech ať peníze pracují pro vás“.

Robert Kiyosaki v České televizi

Robert Kiyosaki byl také hostem Marka Ebena v pořadu na Plovárně, shlédnout pořad můžete z archivu zde https://www.ceskatelevize.cz/porady/1093836883-na-plovarne/210522160100024-na-plovarne-s-robertem-kiyosakim/

Robert Kiyosaki píše Bohatý táta, chudý táta

V knize nejprve srovnává dva dospělé muže, Mikeova a svého otce, jejich názory a představy jak dosáhnout úspěchu. Poté již Kiyosaki popisuje svou strastiplnou cestu za úspěchem. Ta představuje mnoho raketových vzestupů, ale také mnoho tvrdých pádů zpátky na zem. Kniha se po chladném a ne příliš úspěšném přijetí stala díky štěstí a náhodě ze dne na den absolutním hitem mezi literaturou osobního růstu, podnikaní a investic.

Knihy Roberta Kiyosakiho
Bohaté dítě chytré dítě
Bohatý táta radí jak investovat
Bohatý táta, chudý táta
Cashflow Kvadrant
Co máte vědět než začnete podnikat
Do důchodu mladý a bohatý
Kam se poděly mé peníze
Proč chceme, abyste byli bohatí
Proroctví
Škola byznysu

Bohatý táta, chudý táta

Kniha Bohatý táta, chudý táta vám čtivou formou ukáže rozdílnosti v myšlení mezi bohatými a chudými.

Tento celosvětový bestseller je autobiografickou sondou, která řeší různé aspekty bohatství. Do knihy jsou vloženy zážitky z dětství autora Roberta Kiyosakiho a také pohledy dvou tátů.

Bohatý táta je otec autorova kamaráda, který přestože nedokončil střední školu, tak dokázal vybudovat obchodní impérium. Naopak autorův otec je sečtělý a vzdělaný muž, který přesto zůstává chudým.

„Bohatí nepracují pro peníze, nechávají peníze, aby pracovaly pro ně.“

Robert Kiyosaki

Kniha Bohatý táta, chudý táta má řadu podporovatelů ve světě celebrit, například bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa či amerického herce Willa Smithe.

Naopak řada ekonomů i dalších spisovatelů knihu kritizuje.

Každý si z knihy ovšem odnese své, protože vás kniha donutí přemýšlet o vašich rozhodnutích a v mnoha aspektech v sobě uvidíte, jak bohatého, tak i chudého tátu.

Audiokniha na youtube